Iпотека в Україні
Портал іпотечного кредитування


Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Редактор

  • Старший модератор
  • Эксперт
  • ****
    • Повідомлень: 2384
    • Репутация: 2
    • Ипотека в Украине
Правління Національного банку України

ПОСТАНОВА

від 17 грудня 2007 р. № 458

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2007 року за № 1424/14691

22  Про внесення змін
до Інструкції про порядок регулювання
діяльності банків в Україні


Відповідно до статей 55, 58 Закону України «Про Національний банк України» і статей 30, 66 Закону України «Про банки і банківську діяльність», з метою підвищення рівня капіталізації банків України, забезпечення їх стабільної діяльності Правління Національного банку України постановляє:

1. Унести до глави 1 розділу IV Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 № 368, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.09.2001 за № 841/6032 (зі змінами), такі зміни:

пункт 1.2 доповнити новим абзацом такого змісту:

«Під час розрахунку показника адекватності регулятивного капіталу до сумарних активів і певних позабалансових інструментів, зважених за ступенем кредитного ризику, додається сукупна сума відкритої валютної позиції банку за всіма іноземними валютами та банківськими металами»;

підпункт «ґ» пункту 1.3 доповнити новим абзацом такого змісту:

«Довгострокові активні операції, які здійснені з перевищенням строків розміщення над строками залучення коштів, додатково зважуються на коефіцієнт ризику 50 відсотків»;

після пункту 1.3 доповнити новим пунктом такого змісту:

«1.4. Сукупна сума відкритої валютної позиції банку за всіма іноземними валютами та банківськими металами розраховується на звітну дату в гривневому еквіваленті в такій послідовності:

визначається відкрита валютна позиція банку (довга або коротка) за кожною іноземною валютою та банківським металом. До розрахунку не включаються активи, на які зменшується регулятивний капітал банку (Н1) відповідно до підпунктів «а», «б», «в», «е» пункту 1.7 глави 1 розділу II цієї Інструкції;

визначаються окремо сума довгих валютних позицій банку в усіх іноземних валютах та сума коротких валютних позицій банку в усіх іноземних валютах;

визначається сума відкритої валютної позиції в усіх банківських металах;

визначається більша сума довгих або коротких відкритих валютних позицій банку в усіх іноземних валютах;

до більшої суми (довгої або короткої) відкритої валютної позиції банку в усіх іноземних валютах додається сума відкритої валютної позиції банку в усіх банківських металах (без урахування знаку). Отримане значення є сукупною сумою відкритої валютної позиції банку за всіма іноземними валютами та банківськими металами».

У зв’язку з цим пункт 1.4 уважати пунктом 1.5.

2. Департаменту інформатизації (А. С. Савченко) і Департаменту методології банківського регулювання та нагляду (Н. В. Іваненко) унести відповідні зміни до програмного комплексу автоматизованого розрахунку економічних нормативів.

3. Департаменту методології банківського регулювання та нагляду (Н. В. Іваненко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату, територіальних управлінь Національного банку України, а також банків України для керівництва і використання в роботі.

4. Постанова набирає чинності через 45 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови В. Л. Кротюка, виконавчого директора — директора Дирекції з банківського регулювання та нагляду О. І. Кірєєва, Департамент банківського регулювання і нагляду (В. О. Зінченко) та начальників територіальних управлінь Національного банку України.

Голова В. С. Стельмах