Iпотека в Україні
Портал іпотечного кредитування


Про затвердження Змін до Положення про порядок формування та використан...

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Admin

  • Администратор
  • Эксперт
  • *****
    • Повідомлень: 769
    • Репутация: -2
    • Ипотека в Украине
Правління Національного банку України

ПОСТАНОВА


від 01 грудня 2008 р.                                                                                  №406
Правління Національного банку України

П О С Т А Н О В А

   від ___ _____________ 2008 р.                     № ___




Про затвердження  Змін до
Положення про порядок
формування та використання
резерву для відшкодування
можливих втрат за кредитними
операціями банків


Відповідно до статті 36 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, статей 7 та 59 Закону України “Про Національний банк України”, Указу Президента України від 24.10.2008 № 965 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 жовтня 2008 року “Про невідкладні заходи з посилення фінансово-бюджетної дисципліни та мінімізації негативного впливу світової фінансової кризи на економіку України”, з метою забезпечення зменшення ризиків банків за кредитними операціями Правління Національного банку України
постановляє:
1.   Затвердити Зміни до Положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 06.07.2000 № 279, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.2000 за № 474/4695 (зі змінами), що додаються.

2. Вимоги  пункту 1.13  глави 1,  абзацу  другого  пункту 4.7  глави 4 Положення  про  порядок   формування та  використання  резерву  для  відшкодування  можливих  втрат  за  кредитними операціями банків,  затвердженого  постановою Правління Національного   банку  України  від  06.07.2000  № 279,  зареєстрованого  в Міністерстві юстиції України 03.08.2000
 за № 474/4695, не поширюються на кредитні операції, які здійснені на підставі кредитних договорів, укладених до набрання чинності цією постановою.

3. Банки зобов’язані  формувати резерв за кредитними операціями в іноземній валюті (у тому числі включеними до портфеля однорідних споживчих кредитів) з позичальниками, у яких немає джерел надходження валютної виручки, які здійснені на підставі кредитних договорів, укладених до набрання чинності цією постановою, за такими коефіцієнтами:
Категорія кредитної операції   Коефіцієнт резервування
(за ступенем ризику) за кредитними операціями в іноземній валюті з позичальниками, у яких немає джерел надходження валютної виручки
“Стандартна”    2%
“Під контролем”    10%
“Субстандартна”   40%
“Сумнівна”    80%
“Безнадійна”    100%

4. Банки зобов’язані резервувати кошти на окремому рахунку в Національному банку України в розмірі резерву, сформованого за кредитними операціями в іноземній валюті з позичальниками, у яких немає джерел надходження валютної виручки, які здійснені на підставі кредитних договорів, укладених після набрання чинності цією постановою.

5. Операційному  управлінню  Національного  банку  України             (В.Д. Щуцький) забезпечити облік коштів, що резервуються, у розрізі банків.

6. Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на валютному ринку (М.О. Мельничук) протягом п’яти робочих днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України цієї постанови визначити перелік кореспондентських рахунків Національного банку України для зарахування коштів в іноземній валюті, що резервуються, і довести до відома банків України.

7. Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду (Н.В.Іваненко) протягом 10 робочих днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України цієї постанови визначити правила резервування коштів за сформованими резервами за кредитними операціями в іноземній валюті з позичальниками, у яких немає джерел надходження валютної виручки, та довести до відома банків України.

8. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

9. Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду (Н.В.Іваненко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату, територіальних управлінь Національного банку України, а також банків для керівництва та використання в роботі.

10. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчого директора – директора Дирекції з банківського регулювання та нагляду О.І.Кірєєва, Департамент безвиїзного банківського нагляду (В.І.Мазепа), Департамент інспектування банків (С.В.Фабер) та начальників територіальних управлінь Національного банку України.


Голова                                                                                                          В.С.Стельмах