Iпотека в Україні
Портал іпотечного кредитування


Інформація про функціонування ЄІС "Реєстр позичальників"

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Редактор

  • Старший модератор
  • Эксперт
  • ****
    • Сообщений: 2384
    • Репутация: 2
    • Ипотека в Украине
Відповідно до статті 6 Закону України "Про Національний банк України" та з метою підвищення надійності банків, зміцнення довіри до банків та банківської системи, зменшення ризиків, що виникають при обслуговуванні клієнтів, Національним банком України створено за участю банків єдину інформаційну систему обліку позичальників (боржників), які мають прострочену заборгованість за кредитами, наданими банками (далі - ЄІС "Реєстр позичальників").

До ЄІС "Реєстр позичальників" підключаються банки, що уклали договір з Національним банком про надання інформаційно-довідкових послуг через цю систему. Після підключення банк регулярно надає інформацію про своїх ненадійних клієнтів і несе повну відповідальність згідно з чинним законодавством за достовірність наданої інформації. Кількість запитів на формування звітів для банку протягом робочого дня не обмежується. Для забезпечення конфіденційності всі файли інформаційного обміну обробляються електронними засобами захисту інформації, розробленими в Національному банку.

З метою підвищення ефективності функціонування ЄІС "Реєстр позичальників" банк-учасник може надавати своїм філіям, обласним дирекціям дозвіл на користування інформаційно-довідковими послугами реєстру.

Національний банк регламентує і забезпечує функціонування ЄІС "Реєстр позичальників", гарантує її надійність і безпеку, організовує підключення банків до системи відповідно до чинного законодавства, вносить зміни у порядок функціонування системи, забезпечує зберігання інформації в базі даних.

Інформація, що зберігається в ЄІС "Реєстр позичальників", становить банківську таємницю. Національний банк та банки - учасники системи не мають права використовувати цю інформацію не за цільовим призначенням, розголошувати, надавати іншим юридичним чи фізичним особам, крім особи, про яку зібрана інформація.

Банки-учасники активно користуються інформаційно-довідковими послугами ЄІС "Реєстр позичальників". На сьогодні уклали договори з НБУ про участь в ЄІС "Реєстр позичальників" 128 банків (таблиця), сумарні активи яких складають близько 75 % від активів банківської системи України. Загальна кількість банківських установ - учасників ЄІС "Реєстр позичальників" (з урахуванням філій) - 612. Загальна сума простроченої заборгованості за кредитами, наданими банками, а також ліквідаційними комісіями банків, занесена до бази даних, становить 4.564 млрд. грн. Кількість заборгованостей, які обліковуються в ЄІС "Реєстр позичальників", складає  34668.

Для банків, які мають намір вступити до ЄІС "Реєстр позичальників", необхідно надіслати Департаменту методології банківського регулювання та нагляду 2 екземпляри підписаного та скріпленого печаткою банку договору про підключення і роботу банку у ЄIС "Реєстр позичальників" та в разі наявності філій, обласних дирекцій у банка 2 екземпляри додатку 1 до договору “Перелік філій, обласних дирекцій, яким банк надає дозвіл на користування інформаційно-довідковими послугами ЄІС “Реєстр позичальників” на адресу: 01601, м.Київ, вул.Iнститутська, 9.

У разі виникнення питань щодо участі в ЄІС "Реєстр позичальників" просимо звертатися за телефонами: (044) 253-92-04.
Джерело - http://www.bank.gov.ua/Bank_supervision/CIS/cis.htm