Iпотека в Україні
Портал іпотечного кредитування


Мама была поручителем. Она умерла.

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ИГОРЬ_09

  • Пользователь
  • **
    • Повідомлень: 2
    • Репутация: 0
Три года назад  маму  знакомые уговорили выступить поручителем при покупке квартиры. В банке были взяты деньги в долларах под залог покупаемой квартиры. Поручителями выступали мать, того человека, который взял кредит и моя мама.
Год тому назад, моя мама умерла. По завещанию и по закону, я являюсь единственным наследником. В положенный срок я подал заявление в нотариальную конторуо вступлении в наследство, но пока не вступил.
Недавно мне позвонили люди, взявшие кредит, и попросили дать им копию свидетельства о смерти мамы. Объяснили, что это им нужно для какого-то переоформления договора в банке.
Чем мне грозит эта ситуация? Что мне нужно сделать, чтобы не возникли проблемы при наследовании маминой квартиры? Как не потерять квартиру?


Offline Юридическое бюро Писаренко

  • Юрист
  • Эксперт
  • ******
    • Повідомлень: 115
    • Репутация: 0
    • Юридическое бюро Писаренко
Reply #1 : Лютого 03, 2009, 04:13:43 pm
За Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України прийняття і відмова від спадщини можуть мати місце щодо всього спадкового майна. Спадкоємець, який прийняв частину спадщини, вважається таким, що прийняв усю спадщину. До майна належать як речі, так і майнові права і обов"язки. До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві.
Таким чином, прийнявши спадщину, до вас перейшли обов"язки поручителя боржника, який взяв кредит. У випадку несплати ним кредиту будете нести відповідальність разом з боржником та іншим поручителем усім своїм майном.   
Щоб спланувати, як в майбутньому уникнути неприємностей, необхідний юридичний аналіз обставин і умов поруки. Це неможливо зробити, виходячи з описаного вами на сайті. Зверніться до нас безпосередньо.