Iпотека в Україні
Портал іпотечного кредитування


Невиконання банком своїх зобовязань

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Виталий88

  • Пользователь
  • **
    • Повідомлень: 2
    • Репутация: 0
Добрий день! Допоможіть будьласка розібратись в мому питанні. В вересні 2008року я оформив з банком кредитний договір на суму 22000 дол.США ( на споживчі цілі) під заставу нерухомості. В договорі вказано що я можу взяти гроші всі разом або траншами. Я дав заявку на отримання 12000 дол.США і отримав їх в вересні 2008р. в жовтні цього року я звернувся в банк з проханням про отримання решти суми(10000дол.США), але мені відмовили мотивуючи постановою НБУ про заборону видачі кредитів в іноземній валюті. Скажіть будьласка чи є такі дії банку правомірними? Якщо не мають права видати в дол.США, то чому не видають в гривнях по курсу НБУ? І чи в мене є підстави для звернення до суду в звязку з порушенням умов договору зі сторони банку? І на що я можу розраховувати звернувшись до суду? Зазделегідь вдячний за відповідь.

P.S. Дайте будьласка відповідь на зручній для вас мові (англ.,рос.,укр.)


Offline Юридическое бюро Писаренко

  • Юрист
  • Эксперт
  • ******
    • Повідомлень: 115
    • Репутация: 0
    • Юридическое бюро Писаренко
Reply #1 : Жовтня 22, 2009, 01:55:58 pm
Дякую за звернення!

-Скажіть будьласка чи є такі дії банку правомірними?
Ні не є правомірними, бо порушують договір.
-Якщо не мають права видати в дол.США, то чому не видають в гривнях по курсу НБУ?
Тому, що вашим договором встановлено інше майно, яке видає банк (а саме долари).
-І чи в мене є підстави для звернення до суду в звязку з порушенням умов договору зі сторони банку?
Є підстави.
-І на що я можу розраховувати звернувшись до суду?
На відмову в позові через те, що уповноважений законом регулятор змінив правила валютного кредитування (крім цього, в вашому договорі на відкриття кредитної лінії, можливо, зазначене таке правило як підстава зміни взаємовідносин) 


Offline Виталий88

  • Пользователь
  • **
    • Повідомлень: 2
    • Репутация: 0
Reply #2 : Жовтня 22, 2009, 03:38:23 pm
 Дякую за відповідь. Але що ви як фахівець можете мені порадити, щоб все ж таки отримати решту сумми від зазначеної в договорі. Дякую.


Offline Юридическое бюро Писаренко

  • Юрист
  • Эксперт
  • ******
    • Повідомлень: 115
    • Репутация: 0
    • Юридическое бюро Писаренко
Reply #3 : Жовтня 22, 2009, 04:27:09 pm
Піти на переговори з банком, щоб внести зміни до кредитного договору щодо валюти другого траншу кредиту і можливо процентної ставки.
Якщо будуть вдалі, то отримаєте транш.