Iпотека в Україні
Портал іпотечного кредитування


Бізнесмени Вінниччини очікують зростання цін та погіршення умов кредитування

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Редактор

  • Старший модератор
  • Эксперт
  • ****
    • Повідомлень: 2384
    • Репутация: 2
    • Ипотека в Украине
Національний банк України опублікував результати щоквартального опитування керівників підприємств із оцінки ними поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних і курсових очікувань та змін економічної ситуації. В опитуванні взяли участь понад 1200 керівників підприємств області.

Якщо підсумувати звіт НБУ тезово, то виявиться, що підприємства позитивно оцінюють власний економічний стан та розвиток у наступному році. Більшість респондентів (63%) прогнозує продовження економічного зростання, незважаючи на те, що оцінка перспектив загальноекономічної ситуації у наступні дванадцять місяців дедалі погіршується. Інфляційні очікування у наших бізнесменів посилились та склали на 17,1% проти 15,6% у попередньому кварталі.

Респонденти позитивно оцінюють поточний фінансово-економічний стан своїх підприємств, хоча баланс відповідей зменшився. У топ-менеджерів очікування щодо зростання зайнятості залишалися високими (баланс 16,8% проти 19,2% у першому кварталі). Зменшення кількості працівників передбачається лише підприємствами з виробництва та розподілу електроенергії, газу та води.

Очікування щодо прискорення інфляції посилювались. Третина респондентів (34,1%) прогнозують зростання цін на 20% і більше. Більшість респондентів пов'язують зростання споживчих цін з політичною нестабільністю (80,5%) та загальною економічною ситуацією (74,1%). Вінницькі бізнесмени вважать, що інвестиційна активність зберігатиметься на високому рівні, обсяги інвестицій як у будівництво, так і в обладнання та інструменти збільшуватимуться. Баланс очікувань нарощування інвестицій в обладнання, інструмент та інвентар склав 38,9% проти 34,8% у першому кварталі 2008 року.

Проте, такі оптимістичні прогнози щодо залучення інвестицій є у будівельників. Решта ж очікує, що зростання обсягів інвестицій зменшиться.

Вінницький бізнес потребує вільних грошей. Найвищі очікування щодо зростання потреби у запозиченнях залишаються у великих підприємств.

І головне: вперше за час проведення опитувань респонденти відзначають погіршення доступу до банківського кредиту: баланс відповідей склався негативним (-2,6%) проти 17,7% у попередньому кварталі.